Najlepsze wpisy
Szwajcaria oficjalnie ogłosiła, że nie zamierza zamykać na zimę wyciągów narciarskich i znosi obowiązek kwarantanny dla Polaków.
czytaj dalej
Od wczoraj osoby wjeżdżające na teren Szwajcarii z Polski nie muszą odbywać kwarantanny, ani przedstawiać wyniku testu na koronawirusa. Zaapelowano jednak o przestrzeganie reżimu sanitarnego - w kolejkach do wyciągów i na wyciągach obowiązkowo trzeba mieć założoną maseczkę, a kolejki są ta zorganizowane, by uniemożliwić bezpośredni kontakt pomiędzy narciarzami. W Szwajcarii na razie otwarte są również hotele i pensjonaty.
Prezydentka Szwajcarii zapowiedziała, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie poprawie, zostaną podjęte ostrzejsze środki bezpieczeństwa, w tym być może zamknięcie wyciągów narciarskich.
Prezydentka Szwajcarii zapowiedziała, że jeżeli sytuacja epidemiologiczna w kraju nie ulegnie poprawie, zostaną podjęte ostrzejsze środki bezpieczeństwa, w tym być może zamknięcie wyciągów narciarskich.
Źródło: www.rp.pl

Dodano: 20.12.2020
autor: MarcinZbezu
Dodano: 05.11.2020
autor: HjakHajto
Dodano: 02.03.2023
W Peru zatrzymano mężczyznę, który w torbie nosił 800-letnią mumię. Tłumaczył policjantom, że mumia ma na imię "Juanita" i jest jego dziewczyną.
czytaj dalej
Mężczyzna tłumaczył, że Juanita jest w jego rodzinie od 30 lat. "Śpi w mojej sypialni, ze mną. Jest w niej moje łóżko, telewizor, a obok Juanita. Opiekuję się nią. To trochę tak, jeśli wybaczycie to wyrażenie, jakby była moją duchową dziewczyną" - powiedział lokalnym mediom.

Dodano: 03.03.2023
Dodano: 23.02.2024
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, jak w tym roku będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia. Będzie je trzeba spędzić w domu, tylko z najbliższą rodziną.
czytaj dalej
"Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych" - powiedział w wywiadzie minister zdrowia Adam Niedzielski.
Niedzielski podkreślił, że nawet jeżeli liczba zakażeń znacząco zmniejszy się w najbliższych tygodniach, o żadnym luzowaniu ostrożności nie może być mowy. "Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych" - powiedział minister zdrowia.
Niedzielski podkreślił, że nawet jeżeli liczba zakażeń znacząco zmniejszy się w najbliższych tygodniach, o żadnym luzowaniu ostrożności nie może być mowy. "Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych" - powiedział minister zdrowia.
Źródło: www.onet.pl

Dodano: 20.11.2020
autor: MarcinZbezu
Dodano: 29.03.2021
autor: Jackson
Dodano: 21.09.2020
autor: HjakHajto
Dodano: 06.03.2021
Dodano: 26.07.2023