
Aktywiści z organizacji Food not Bomb w Łodzi zorganizowali akcję, w ramach której rozdawali smartfony bezdomnym i ludziom ubogim.

czytaj dalej
Aktywiści skupili się na pomocy ludziom w kryzysie bezdomności. Jak wyjaśniają organizatorzy akcji - posiadanie telefonu komórkowego jest w dzisiejszych czasach jedną z podstawowych potrzeb człowieka. „Dziś dostęp do telefonu jest jedną z podstawowych potrzeb. Bez niego jest się wykluczonym - tym bardziej w czasie, w którym zniknęły budki telefoniczne. Dla osób niezamożnych lub tych w kryzysie bezdomności posiadanie sprawnego telefonu to szansa na zadzwonienie na numer alarmowy (np. pogotowie), korzystanie z internetu (choćby dzięki darmowemu dostępowi do WiFi), możliwość utrzymania kontaktu z innymi (m.in. w kwestii szukania pracy, gdzie trzeba zostawić nr kontaktowy czy kontaktu z bliskimi), czy dostęp do tak prozaicznych spraw jak latarka, zegarek, aparat czy budzik” - czytamy na stronie organizatorów.
Źródło: www.facebook.com

Dodano: 27.05.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 24.04.2025

Dzięki 11-letniemu Jankowi ze Słupska udało się złapać kierowcę, który na parkingu uszkodził dwa auta i odjechał. Mężczyzna został złapany, miał zakaz kierowania pojazdami.

czytaj dalej
Chłopiec zapamiętał numer rejestracji i zostawił informację pod wycieraczkami pokrzywdzonych osób, podał też kontakt do siebie i swojej mamy.

Dodano: 24.04.2025
Dodano: 24.04.2025

9 na 10 kobiet pozostaje przy pijącym partnerze, 9 na 10 mężczyzn odchodzi od pijących partnerek.

czytaj dalej
Kobiety często kierują się lojalnością, nadzieją na zmianę i troską o rodzinę. Tymczasem dziewięciu na dziesięciu partnerów pijących kobiet odchodzi od swoich partnerek, nie chcąc mierzyć się z problemem uzależnienia. Dane te pokazują wyraźne różnice w postawach i społecznym odbiorze ról płciowych w kontekście alkoholizmu.

Dodano: 23.04.2025
Dodano: 23.04.2025