Najlepsze wpisy
Tak wygląda popularny "Maluch" czyli Fiat 126p w elektrycznej odsłonie. Podoba się wam?
czytaj dalej
Włoskie studio wzronistwa przemysłowego MA-DE przedstawiło koncept elektrycznej wersji Fiata 126. Projekt o nazwie Fiat 126 vision wygląda jak unowocześniona wersja oryginału. Nowy Maluch, tak jak jego poprzednik, mógłby zabrać na pokład cztery osoby. Zgodnie z nowym projektem wciąż miałby należeć do małych, poręcznych i tanich modeli miejskich. Największa różnica to oczywiście napęd – FIAT 126 Vision miałby być w pełni elektryczny.
Firma Fiat ma już w swoim portfolio dwie hybrydy – 500 oraz Pandę, a wkrótce na drogi ma wyjechać Fiat 500 z napędem wyłącznie elektrycznym. Czy kolejny w tym gronie miałby być ukochany przez Polaków „Maluch”? Serwis Moto.pl zwraca uwagę, że byłaby ku temu doskonała okazja, bo w 2025 roku marka kończy 126 lat.
Firma Fiat ma już w swoim portfolio dwie hybrydy – 500 oraz Pandę, a wkrótce na drogi ma wyjechać Fiat 500 z napędem wyłącznie elektrycznym. Czy kolejny w tym gronie miałby być ukochany przez Polaków „Maluch”? Serwis Moto.pl zwraca uwagę, że byłaby ku temu doskonała okazja, bo w 2025 roku marka kończy 126 lat.
Źródło: www.focus.pl

Dodano: 19.10.2020
autor: Jackson
Dodano: 06.01.2021
autor: Jackson
Dodano: 20.03.2021
autor: Jackson
Anthony Ervin, pływak, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku, przeszedł na emeryturę w wieku 22 lat, zaczął nadużywać narkotyków i w jednej chwili nie był w stanie wstać z łóżka przez wiele dni.
czytaj dalej
Był wykończony psychicznie i fizycznie z mocnym uzależnieniem od najcięższych narkotyków. W 2011 roku postanowił wrócić do pływania, a na Igrzyskach Olimpijskich 2016 został najstarszym pływakiem, który zdobył złoty medal.
Źródło: people.com

Dodano: 07.09.2020
autor: MaulWolf
Dodano: 18.02.2021
Mężczyzna, który przed laty, jako 12-latek był wykorzystywany przez księdza pozwał całą diecezję bielsko-żywiecką. Domaga się 3 milionów złotych zadośćuczynienia.
czytaj dalej
Janusz Szymik był wykorzystywany przez proboszcza ks. Jana Wodniaka w Międzybrodziu Bialskim.
"Posługiwanie w parafii zapewniło mu dostęp do dzieci. Powód wobec przestępstw, których dopuszczał się na jego osobie sprawca, był zupełnie bezradny. Przez ponad dwadzieścia lat musiał znosić jego widok za ołtarzem, pomimo straszliwej wiedzy o tym człowieku. Wodniak dla lokalnej społeczności był autorytetem" - możemy przeczytać w pozwie.
Szymik wielokrotnie zgłaszał sprawę hierarchom kościelnym, ale nie uzyskał od nich żadnej reakcji. Pierwsze konsekwencje wobec Wodniaka zostały wyciągnięte dopiero w 2015 roku. „Długo musiałem walczyć o sprawiedliwość i przyszedł czas na coś, co w Kościele katolickim nazywamy zadośćuczynieniem, to zadośćuczynienie za mękę, której doznałem, za błędy systemowe popełnione przez hierarchów” - mówi Szymik w udzielonym wywiadzie.
"Posługiwanie w parafii zapewniło mu dostęp do dzieci. Powód wobec przestępstw, których dopuszczał się na jego osobie sprawca, był zupełnie bezradny. Przez ponad dwadzieścia lat musiał znosić jego widok za ołtarzem, pomimo straszliwej wiedzy o tym człowieku. Wodniak dla lokalnej społeczności był autorytetem" - możemy przeczytać w pozwie.
Szymik wielokrotnie zgłaszał sprawę hierarchom kościelnym, ale nie uzyskał od nich żadnej reakcji. Pierwsze konsekwencje wobec Wodniaka zostały wyciągnięte dopiero w 2015 roku. „Długo musiałem walczyć o sprawiedliwość i przyszedł czas na coś, co w Kościele katolickim nazywamy zadośćuczynieniem, to zadośćuczynienie za mękę, której doznałem, za błędy systemowe popełnione przez hierarchów” - mówi Szymik w udzielonym wywiadzie.
Źródło: www.donald.pl

Dodano: 09.06.2021
autor: MarcinZbezu
Dodano: 24.11.2021
autor: Jackson
Mama zamordowanej Małgosi powiedziała, że Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia.
czytaj dalej
We wrocławskim sądzie trwają mowy końcowe w sprawie Norberta Basiury i Ireneusza M. - oskarżonych w sprawie gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgosi. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda spędził w więzieniu 15 lat. Rodzice zamordowanej dziewczyny nie wierzą jednak w jego niewinność - podczas rozprawy byli obecni na sali. Matka dziewczyny stwierdziła, że Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia. Kobieta przekonywała też, że ślad zębów na ciele jej zmarłej córki, to na pewno zęby Tomasza Komendy.
Źródło: dziennikpolski24.pl

Dodano: 15.09.2020
autor: Jackson
Dodano: 19.10.2020
autor: Jackson
Dodano: 09.06.2021
autor: Jackson